Minerály provázejí lidstvo již od samotných začátků. Na naší planetě se dokonce nacházely mnohem dříve než samotný člověk. Postupem času nás začínaly stále více fascinovat nejen pro jejich neodolatelnou krásu, jedinečnost a hodnotu, ale také kvůli zázračným účinkům. V dnešní době se s nimi můžete setkat v jakékoli podobě.

Jak vybrat ten správný

Protože ale existuje celá řada minerálů není tak jednoduché si vybrat ten správný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pojďme se tedy podívat na ty nejzákladnější a na to, co nám mohou přinést.

  • Ametyst – jedná se o druh křišťálu, který je zbarvený do fialové bary, a také o jeden z nejoblíbenějších kamenů vůbec. S tímto minerálem vyzrajete na nepříjemné noční můry, dáte sbohem nahromaděnému stresu a také budete chránění od nepříjemností.
  • Růženín – již svou jemně růžovou barvou vyjadřuje své vlastnosti. Jedná se o kámen pohody a lásky jak k ostatním lidem, tak k sobě samému.
  • Pyrit – Není všechno zlato co se třpytí. Toto pořekadlo zde platí jen z poloviny. Sice klame svou podobou tomuto cennému kovu, ale na druhou stranu také není tak bezcenný. Jedná se o kámen jasného myšlení, inteligence a rozhodování.
  • Šungit – Je velice důležitým kamenem. Vhodný je jako čistič vody, protož pomáhá odstraňovat všechnu nahromaděnou negativní energii, jež přeměňuje na pozitivní.
  • Achát – Stejně jako šungit přeměňuje energii. Zároveň ale také podporuje dobré vztahy a měli by jej u sebe nosit lidé s rakovinou. Podporuje také dobré vidění.