Polodrahokam černé barvy je nenápadný kámen, který ale v sobě skrývá něžné vlastnosti.  Ne nadarmo se mu přezdívá    n ě ž n ý   s i l á k .  A proto, ten, kdo potřebuje v sobě najít něhu a zároveň sílu, měl by obrátit zrak ke kameni zvaný hypersten čili Velvet labradorit (sametový labradorit). Jen sameťáček dokáže svými krásnými zářivými perleťovými záblesky prozářit nejen duši, ale i tělo napadané smutkem. Pokud je i vaše duše protkaná smutkem, kterého se neumíte zbavit, vezměte do ruky tento tmavý kámen a oddejte se mu. Pomůže vám najít opět smysl života a přinese do života znovu radost, veselí a hlavně to, co většina z nás potřebuje …..   h a r m o n i i . …

Harmonie se nedá koupit    

Harmonie se nedá koupit, ale dá se opět zažít a znovu vytvořit a k tomu vám právě dopomůže báječný hypersten, který tak byl pojmenován už v roce 1804. Jeho název pochází z řečtiny, a to:

-„Hyper“, což znamená nahoře.

-„Stonos“, to je v překladu síla.

Z výše uvedeného lze zcela jednoduše vyvodit, že se jedná o magický kámen, který napomáhá k řešení problémů silou, kterou v sobě objevíte, jelikož ztělesňuje energii, kterou právě potřebujete. Stane se vaší „černou perlou“,  ochráncem a dodá vám duševní sílu potřebnou pro zvládání těžkých situací.